Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Powitanie Wiosny 2018

ORGANIZATORZY:

 

 

 

    

              

                  

 

Data: 18 marca 2018

Dystans:

 • Trasa Rodzinna 35 km
 • Trasa Sport 130 km

Start:

 • od 8:00 do 13:00 dla Trasy Rodzinnej
 • od 8:00 do 10:00 dla Trasy Sport

Zamknięcie mety: godz. 18:00

Nawierzchnia: 100% asfalt

 

 

TRASA:

aby powiększyć obraz kliknij prawym przyciskiem myszy i zaznacz "pokaż obraz"

 

 

Link do Trasy Sport: TUTAJ

 

Trasę Rodzinną 35 km w wymaganym limicie czasu ukończyli:

 1. Dela Łukasz
 2. Durman Marcin
 3. Garula Andrzej
 4. Laszczak Marcin
 5. Małodobry Wojciech
 6. Nieduziak Angelika
 7. Nieduziak Magdalena
 8. Pieszczyk Michał
 9. Żurek Wiktor

 

GALERIA ZDJĘĆ: TUTAJ

FILMIK: TUTAJ

 

PODSUMOWANIE:

Pogoda tym razem nie była łaskawa, dlatego też liczba uczestników Rowerowego Powitania Wiosny wyniosła zaledwie 9 osób. Pomimo dość siarczystego mrozu minus siedem stopni i miejscami mocno wiejącego wiatru wszystkim udało się szczęśliwie ukończyć Trasę Rodzinną wynoszącą 35 km.

Organizatorzy: Sekcja Rowerowa CKiS w Miechowie oraz GOK w Kozłowie bardzo dobrze przygotowali imprezę i nie ukrywają, że współpraca między gminami, jeśli chodzi o promocję turystyki rowerowej, układa się bardzo pomyślnie.

- „Przygotowana Trasa Sport 130 km była nie możliwa do ukończenia w tak trudnych warunkach atmosferycznych, dlatego też planujemy podjąć kolejną próbę objazdu trasy po świętach” – mówi pomysłodawca i inicjator wielu rajdów rowerowych Marcin Durman.

Uczestnicy Rowerowego Powitania Wiosny są bardzo zadowoleni. Punkt docelowy w Kozłowie był dobrze zaopatrzony, przede wszystkim w gorącą herbatę i posiłek regeneracyjny, a i limit czasowy nałożony na uczestników posiadał spory zapas.

- „Momentami było bardzo ciężko, jak np. odcinek z Kamionki do Kozłowa, gdzie na otwartej przestrzeni dość solidnie wiało. W kilku miejscach leżał zbity, twardy lód, nie obyło się bez kilku wywrotek, ale na szczęście były to niegroźne kolizje” – mówi Wojciech Małodobry.

- „W lesie, w okolicy stacji kolejowej Tunel, w ogóle nie wiało i momentami świeciło tak mocno słońce, że mieliśmy nawet czas na odpoczynek i wykonanie kilka zdjęć. W takich momentach zapominało się o zimnie i mrozie” – dodaje najstarszy uczestnik Rajdu Andrzej Garula.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe Certyfikaty Uczestnictwa, a byli to: Angelika Nieduziak, Magdalena Nieduziak, Wojciech Małodobry, Michał Pieszczyk, Marcin Durman, Marcin Laszczak, Łukasz Dela, Andrzej Garula i Wiktor Żurek.

Punkty startowo-kontrolne przygotowali i obsłużyli: Iwona Gołąbek, Anna Chmera, Adam Czekaj i Jerzy Pogłódek. Rowerzyści biorący udział pragną serdecznie podziękować dyrekcji CKiS w Miechowie oraz GOK w Kozłowie za pomoc w organizacji wydarzenia oraz sponsorom: FHU „Omega” Auto-Części Piotr Strycharz, Restauracja Vita, Pizzeria Oficyna, Sklep i Serwis Rowerowy „Giant” Marcin Głowacki oraz Opony Ciężarowe Hurt-Detal „Moto-Max – Euromaster”.

Do zobaczenia na kolejnym Rajdzie Rowerowym!!!

 

 

 

Online

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.