Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Tour deszczowy... ale zawodowy:) 8.10.2016

W pobliskich Więcławicach Starych 8 października odbyła się druga edycja Tour de Cracovia, w której uczestniczyło około 400 osób, co i tak należy uznać za spory sukces ze względu na fatalne warunki pogodowe. Organizatorzy - Zbigniew Klęk z WLK Krakus oraz Stowarzyszenie TAK Kraków – zadbali o to, aby w imprezie pojawił się Rafał Majka, ponadto każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy, pamiątkową koszulkę, bidon, ciepły posiłek oraz medal.

Udział w imprezie zaznaczyła także nasza Sekcja w ilości 10 osób. Nie trzeba chyba dodawać, że wszyscy wystartowaliśmy w wyścigu głównym, rozgrywanym na 19-kilometrowej pętli.

Panie miały do pokonania dwa okrążenia. Wśród 19-u uczestniczek, bardzo dobre – 9 miejsce uzyskała Justyna Madejska-Janiec, z czasem przejazdu 1 godzina 18 minut.

Panowie rywalizowali na trzech pętlach, z tym, że na trzecie okrążenie należało wjechać przed godziną 13-ą, a więc dokładnie godzinę po starcie. Udało się tego dokonać zaledwie 112 uczestnikom, w tym mnie (czas na mecie 1:42:53 co dało 92 miejsce) oraz Jackowi Kozłowi (50 sekund po mnie = 102 miejsce).

Reszta chłopaków, a więc: Wojtek Partyka, Jarek Skrobisz, Tomek Czekaj, Irek Patyk, Lucjan Gawęda, Jan Bogacz i Grzesiek Orłowski podzielili los prawie 130 kolarzy i zostali „zdjęci” z trasy po drugim okrążeniu.

Szkoda, że pogoda nie dopisała (było bardzo zimno i mokro), bo mogła to być impreza, na której się zostaje do wieczora. Rozmów kuluarowych było wprawdzie wiele, ale i sami organizatorzy skrócili ceremonię zakończenia.

W każdym bądź razie gratulacje należą się wszystkim, bez wyjątku. Dziękujemy!!!

 

 

 

 

Online

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Nadchodzące Wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarz

loader