Bałtyk-Bieszczady Tour 2016

W dniach 20-26 sierpnia odbyła się IX edycja Ultramaratonu Kolarskiego „Bałtyk-Bieszczady Tour 2016”, rozgrywana w tym roku w dwóch wariantach: „zwykłym” czyli na dystansie 1008 km oraz „tam i z powrotem” na dystansie dwukrotnie dłuższym.

W zawodach mogło wystartować 280 osób, ostatecznie do startu dopuszczono 256 zawodników, wśród nich dwóch reprezentantów Miechowskiej Sekcji Rowerowej.

Wojciech Leś nie ukończył zawodów ze względu na ujawnienie się niewyleczonej kontuzji kolana, ale przejechał rowerem aż 450 km w czasie 18 godzin i 2 minuty. Tym samym podzielił los 29-u innych kolarzy, którzy z jakiegoś powodu zjechali z trasy.

Na trasę powrotną zdecydowało się jedynie 46 śmiałków, a wśród nich drugi z naszych reprezentantów – Jacek Kozioł, który trasę ze Świnoujścia do Ustrzyk ukończył na bardzo wysokim 78 miejscu z czasem przejazdu 53 godziny 15 minut. Niewiele dłużej zajęło mu przejechanie trasy z powrotem, bowiem 54 godziny 48 minut, co dało ostatecznie 15-ą pozycję.

Kolejna edycja Ultramaratonu odbędzie się za dwa lata. Czekamy niecierpliwie, a wszystkim uczestnikom gratulujemy.