Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Objazd trasy RPW 130 km

W sobotę 10 marca czworo przedstawicieli naszej Sekcji: Marcin, Łukasz, Piotrek i Andrzej objechało trasę Rowerowego Powitania Wiosny, a więc Dookoła Powiatu Miechowskiego 130 km, na której to trasie uczestnicy kategorii Sport będą się zmagać już za tydzień w niedzielę. Pogoda bajeczna, a i trasa po zimie w nie najgorszym stanie.

- "Jak na początek sezonu długość trasy jest w sam raz, choć liczba i uciążliwość niektórych podjazdów sprawiają, że trasa nie należy do łatwych. Kolejne treningi przed nami, tak więc do zobaczenia na trasie" - powiedzieli zgodnie po powrocie:)

 

 

 

Ewa Miłek na podium Mistrzostw Polski!!!

W dniach 13-14.01.2018 roku w Koziegłowach (woj. śląskie) miały miejsce 81. Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym.

W kategorii Juniorek Młodszych, które rywalizowały na dystansie 11 km 800 metrów, trzecie miejsce, a tym samym tytuł II v-ce Mistrzyni Polski wywalczyła nasza rodzima zawodniczka Ewa Miłek. Czas na mecie 36,16 był tylko o 25 sekund gorszy od liderki Wyścigu Natalii Krześlak z Bełachatowa i zaledwie 15 sekund od drugiej na mecie Wioletty Furtak z Lublina.

Ewa Miłek, na co dzień uczennica Szkoły Podstawowej w Miechowie-Charsznicy, czołowa zawodniczka Klubu Mexller MGLKS Błękitni Koziegłowy, ma powody do dumy, ale też nie ukrywa rozczarowania. Zawody ułożyły się dla niej pechowo (dwa razy spadł jej łańcuch), co przypłaciła stratą cennych sekund na trasie i wybiciem z rytmu jazdy. Nie mniej cały sezon zalicza do udanych. Brawo Ewa!!!

CV kolarskie Ewy dostępne TUTAJ

 

 

 

III Tour de Cracovia 2017

W odbywającej się po raz trzeci - 23 września w Więcławicach Starych - Tour de Cracovia Amatorów, wystartowało 147 kolarzy, w tym troje reprezentantów naszej Sekcji. Rywalizację skrócono do dwóch okrążeń (38 km), ze względu na bardzo złe warunki atmosferyczne. Tym bardziej brawa należą się wszystkim, którzy w ogóle wzięli udział w Zawodach - za hart ducha i wolę walki.

W klasyfikacji końcowej Piotr Knapik, z czasem na mecie 1 godzina i 7 sekund, zajął 44 miejsce Open, co dało mu 18 miejsce w swojej kategorii wiekowej M1. Jacek Kozioł był 59 Open (czas: 1:10:53), 11 lokata w kategorii wiekowej M3, natomiast Marcin Laszczak zajął 117 miejsce (czas: 1:31:48), co dało mu 54 lokatę w kategorii wiekowej M2.

Zawody były bardzo solidnie przygotowane (m. in. brak wpisowego, pokaźny pakiet startowy oraz posiłek), tak więc udział za rok jest obowiązkowy. Życzymy Organizatorom lepszej pogody w przyszłym roku, a za wykonanie ogromnej pracy podczas tegorocznej edycji jeszcze raz gratulujemy.

 

MRDP 2017

W poniedziałek 28 sierpnia dokładnie o godz. 23:33 reprezentant naszej Sekcji - Jacek Kozioł, ukończył Maraton Rowerowy Dookoła Polski!!!!

MRDP liczy 3142 km, rozgrywany jest co cztery lata i jest obecnie najdłuższym Maratonem w naszym kraju, a bodajże drugim, co do długości w Europie. Na jego ukończenie Organizatorzy wyznaczyli limit czasu wynoszący dokładnie 10 dni czyli 240 godzin. Cała trasa podzielona jest na 41 sekcji (etapów), a zdecydowana większość uczestników jedzie w kategorii tzw. Total Extreme, czyli bez żadnego wsparcia technicznego i pomocy z zewnątrz. Uczestnik wszystko czego potrzebuje wiezie ze sobą, sam decyduje kiedy i gdzie będzie spał, co i kiedy będzie jadł itp.

Jacek spędził na trasie 227 godzin i 23 minuty, co pod względem sportowym jest 22 wynikiem, ale najważniejszy jest sam fakt ukończenia w obowiązującym limicie czasu. Gratulujemy!!!

Jacek - jesteś wielki!

 

 

 

Udany Sezon Ewy Miłek!!!

Przyszedł czas na podsumowanie sezonu 2016 oraz sezonu przełajowego 2016/2017 dla naszej utalentowanej rodzimej zawodniczki – Ewy Miłek.

- „Był to czas bardzo pracowity dla mnie jak i moich bliskich, ale opłacało się włożyć tyle pracy w to, co osiągnęłam, bo jestem ze swoich wyników bardzo zadowolona” – mówi Ewa.

Na wstępie kilka słów o sezonie MTB, który był bardzo udany, między innymi ze względu na wygraną w wyścigu o Puchar Prezesa Pzkol w Gielniowie, rozgrywanego przy okazji Mistrzostw Polski MTB. Wyścig ten odbył się ku pamięci Marka Galińskiego, trenera i zawodnika, który zginął w okolicach Jędrzejowa gdy wracał ze zgrupowania.

Dzięki dobrej dyspozycji Ewa wygrała również klasyfikację generalną Pucharu Polski MTB. W między czasie brała udział w wyścigach szosowych, gdzie startowała na rowerze przełajowo/szosowym ufundowanym przez Urząd Gminy w Charsznicy. Natomiast na „Nutelli mini Tour de Pologne” w Zakopanem zajęła 2 miejsce.

Po krótkiej przerwie zaczął się sezon przełajowy, a wraz z nim pierwsze starty Ewy w kategorii Juniorki młodszej, podczas których praktycznie każdy wyścig kończyła na podium.

W styczniu 2017, przy bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, odbyły  się Mistrzostwa Polski CX w Sławnie, gdzie zadebiutowała w nowej kategorii i stanęła na podium. Dla Ewy był to najważniejszy wyścig w sezonie, który ukończyła jako II-vice Mistrz Polski.

- „Dziękuję rodzinie, trenerowi oraz całemu klubowi i wszystkim, którzy we mnie wierzyli” – dodaje młoda zawodniczka.

My również dziękujemy za dotychczasowe sukcesy i życzymy „połamania szprych” w nadchodzącym sezonie.

 

 

 

 

Online

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Nadchodzące Wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarz

loader