Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sekcja Rowerowa CKiS powstała oficjalnie w październiku 2005 roku z potrzeby zjednoczenia wszystkich miłośników turystyki rowerowej z Miechowa i okolic. Wcześniej, kiedy dyrektorem MDK był Zbigniew Hołda, wszelkie sprawy związane z rowerami prowadził i ogarniał Zbigniew Nowak – pracownik MDK, z zamiłowania kolarz.

Kiedy funkcję dyrektora objął Dariusz Marczewski postanowiono powołać do życia z prawdziwego zdarzenia Sekcję, która zrzeszałaby pasjonatów dwóch kółek, chodziło o to aby przede wszystkim do nich dotrzeć, wymienić się adresami, numerami telefonów i w miarę możliwości przynajmniej raz w miesiącu spotykać. Na spotkaniach poruszano wszelkie istotne sprawy dotyczące wspólnych wyjazdów, a przede wszystkim pomysłów na nadchodzące wakacje 2006 roku, kiedy to wszystko miało solidnie ruszyć.

Szefem Sekcji został młody człowiek – Mateusz Płaszewski, a jego zastępcą wspomniany wcześniej Zbigniew Nowak.

W ciągu dwóch miesięcy 2006 roku udało się przejechać ponad 1000 km, ale niestety liczba zapaleńców rowerowego szaleństwa nie powiększała się.

W roku 2007 postanowiono zorganizować pierwsze zawody rowerowe, które miały pokazać mieszkańcom miasta tę dyscyplinę sportu, ale bardziej jako zabawę, niż prawdziwą rywalizację. Pomysł był trafiony. Kilkadziesiąt osób momentalnie złapało bakcyla i poczuło ducha zdrowej rywalizacji. We wrześniu dyrektorem MDK został Marcin Durman, który jako miłośnik kolarstwa postanowił przeznaczyć większe środki na tę dyscyplinę.

Do połowy roku 2013, nie licząc wycieczek rowerowych i rajdów turystycznych zorganizowano ponad 60 oficjalnych imprez/zawodów. W samym roku 2010 uczestnicy miechowskich imprez przejechali 21 tys. km, a udział wzięło 350 osób. Obecnie wszystko zmierza w bardzo dobrym kierunku. Najmłodszy uczestnik rowerowych imprez ma 3,5 roku, najstarszy grubo po 60-ce. Przyjeżdżają do Miechowa uczestnicy z całej Polski.

Miechowianie działalność Sekcji odbierają bardzo dobrze. Z rozmów przeprowadzanych na bieżąco wnioskujemy, że Sekcja jest potrzebna, wiele osób zaczęło jeździć dzięki MDK-owi, wiele osób kupiło lepsze rowery, wiele osób jeździ więcej, dalej i częściej, a co najważniejsze - nastała moda na jazdę w kasku!!! Opinie ludzi z zewnątrz są równie zadowalające. Pojawiają się pierwsi sponsorzy. W internecie czytamy o Miechowie w samych superlatywach. Nasze imprezy są powoli wciągane w kalendarz imprez amatorskich całej Polski.

Od września 2013 roku Miechowska Sekcja Rowerowa, dzięki uprzejmości dyrektor Sylwii Sucheckiej, działa pod patronatem Centrum Kultury i Sportu w Miechowie, a dzięki wsparciu firmy OMEGA Auto-Części Piotr Strycharz, posiada jednolite stroje kolarskie letnie i jesienne.

Zebrania członkowskie odbywają się regularnie w pierwszą środę każdego miesiąca o godz. 19:00.

ZAPRASZAMY!!!

 

Aktualny skład sekcji:


Błaut Paulina

Bogacz Jan

Chmera Anna

Czekaj Adam

Czekaj Małgorzata

Dąbrowski Jan

Dela Łukasz

Durman Magdalena

Durman Marcin

Gajos Jakub

Gajos Krzysztof

Garula Andrzej

Gawęda Lucjan

Knapik Piotr

Kozioł Jacek

Kumon Mateusz

Laszczak Marcin

Leś Wojciech

Lewiński Jakub

Małodobry Wojciech

Miłek Ewa

Miłek Katarzyna

Orłowska Ewa

Orłowski Kamil

Orłowski Stefan

Orłowski Szymon

Patyk Ireneusz

Pogłódek Jerzy

Skwarczyńska Jolanta

Skwarczyński Łukasz

Sumera Julia

Sumera Katarzyna

 

 

 

 

Online

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

Nadchodzące Wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarz

loader